Kdo jsme

Náš odbor KČT Havlíček Havlíčkův Brod byl založen dne 20.11.2016 bývalými členy z KČT Havlíčkův Brod i dosud neregistrovanými turisty. Činnost jsme zahájili 1.1.2017 a první webovou prezentaci jsme spustili 24.1.2017. V současné době evidujeme v našem odboru 26 členů.

Náš odbor se bude snažit podporovat turistické aktivity svých členů po linii výkonnostní turistiky, alternativních turistických trendů a značení pěších turistických tras.

Chtěli bychom se zaměřit nebo ve spolupráci se spřátelenými odbory a organizacemi podporovat takové akce, které by k turistice mohly přivést nové zájemce, mládež a rodiny s dětmi.

Na všech našich cestách, dosažených kterýmkoliv přesunovacím prostředkem, není cílem jen cíl samotný, ale i seznámení se s místní kulturou a poznávání historických památek a přírodních objektů.

Je neuvěřitelné, kolik dalších aktivit nabízí organizovaná turistika - vysokohorská turistika (účast na hřebenových přechodech), horolezení, speleologie (zájmová a sportovní činnost provozovaná v jeskyních a dalších podzemních prostorách), běžecká turistika (v současné době podporovaná KČT), turistika na boso, turistika na koni, ekoturistika, atd.

Ne vše umíme a ne všemu jsme schopní se věnovat. Možná to umíte vy, ale zase nemáte s kým. Pokud hledáte vyžití a dobrou partu lidí, se kterými byste se svým turistickým zálibám mohli věnovat, zkuste nás oslovit. Jsme otevření všem dobrým lidem i všem dobrým nápadům!

Pokud se nám podařilo vás zaujmout a chtěli byste se stát našimi členy, využijte některou z emailových adres v sekci KONTAKT.

Napište nám i v případě, že vás cokoli zaujalo a chtěli byste se na to nezávazně zeptat. Bude nám potěšením na vaši zprávu odpovědět!

Dlouhodobě se zaměřujeme především na následující aktivity:

• Pořadatelství tří tradičních dálkových pochodů, uvedených v republikovém kalendáři ( Naše pochody)
  • Značení pěších turistických tras (Značení tras)
  • Pěší výkonnostní turistika - individuální i organizované účasti na pochodech v ČR i v zahraničí (minimální délky tras 30 km, mládež a senioři 20 km)
  • Výkonnostní cykloturistika - individuální i organizované účasti na akcích
  • Lyžařská výkonnostní turistika - vzhledem ke sněhovým podmínkám v ČR především individuální účasti nebo organizované v rámci odboru
  • Zimní táboření - organizované účasti na akcích zimního táboření (v zimním období od 15.11. do 31.3.)
  • Vysokohorská turistika - možnost organizovaných tuzemských i zahraničních zájezdů
  • Výkonnostní odznak nastoupených kilometrů - plní se v rámci všech předchozích aktivit
  • Turistika s geocachingem (pohyb a pobyt v přírodě při hledání "kešek" i mimo obvyklé turistické trasy a cíle)
  • Plnění mezinárodních odznaků IVV a odznaků Dvoustovky
  • Podpora našeho nového turistického záznamníku TTO Havlíček, věnovaného odkazu novináře, spisovatele, satirika a politika Karla Havlíčka Borovského, jedné z nejvýznamnějších osobností našeho města (TTO Havlíček)

Několik výhod, proč se stát členem KČT :-)

Stanete se součástí velkého společenství lidí s podobnými zájmy, které těší pobyt v přírodě, kteří mají radost z protáhnutí svého těla při turistických akcích a kteří dokáží překonávat svou lenost a mírná nepohodlí.

S členstvím v KČT získáte také slevovou kartu EUROBEDS, která vám pomůže výše uvedená příkoří zmírňovat!

Aktuální přehled výhod a slev naleznete ZDE.